Astrolojik Danışmanlık Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair uzay cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyici bir uzay bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına veçhe veren bir meyanç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkızılışmalarında, çeşitli uzay cisimlerinin insanların yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı altında binalır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri kadar şahsi bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında muhik adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve uğur gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa fail ayin burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak yer kızılır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları temaşa fail evlerdir.
Ayın Burçları Ayın yıl içre ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir uzay haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanların hayatlarına veçhe veren bir disiplindir. Zaman üstelik insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine koskocaman kontak göstermektedirler. Bununla alay malay astrolojinin uygulanması ve kullanımı dair sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle veladet haritası yorumlamak, yabanlık analizi etkili olmak, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, mizaç astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin varlıkındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en esas görevlerinden biridir. Kişinin veladet geçmişine, saatine ve yerine göre hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesinkes bir istikbal tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı henüz fazla bili sahibi yürütmek istiyorsanız, birşu denli terimle huzurlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet geçmişine göre belirlenir ve birşu denli kişiye göre yabanlık ve gelecekteki olaylar karşı bili verebilir.

  2. Arslan ıtır: çoğunlukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar sinein kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöharbi ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Mevlit haritasında Ay’ın olduğu burçtur. Ay ıtır, bir kişinin duygusal yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı kadar yaşama şekline alamet eder.

Burç yorumlaması karşı çok fazla bili sahibi yürütmek sinein, astroloji terminolojisine aşina yürütmek önemlidir.

Terim Fehvaı
Mevlit haritası Bir kişinin veladet simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini söyleyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı bili verir.
Natal harita Mevlit anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin varlıkındaki olaylar ve yabanlık özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde aksiyon ederken bir değişik gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin varlıkındaki etkilere alamet edebilir.
Retrolar Bir gezegenin veçheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değemekimlere alamet edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak biraz çaba gerektirse de, muhik bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, istikbal tahmini ve henüz sağlam çok konu karşı bili tesviye dair olabildiğince değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Etiketler: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir