Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, koca lisans eğitimini Kıymet Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Patronaj ve Kuruluş sahaında İstanbul Münevver Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bölümünde bellik kuruluşu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk posta önemli üniversite kurumlarının Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece eğitim bölümünde ev olarak birkötü markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En heybetli ideali, bir Türk eğitim markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden başlangıçlayarak dünya geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası etkili çkızılışmalar yürüten KALKO, birkötü futbol, sepet topu bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde zemin aldığı Mehabetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin kanatı saf Türkiye’nin en heybetli özel ekol ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir patronaj kurulunda zemin almaktadır.

KALKO, eğitim sahaında yaptığı muvaffakiyetlı duhulimlerden dolayı birkötü deri, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu toplumsal teavün vakfında eğitim sahaında projeler yürütmektedir. Her sene birkötü öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve ilkokul ile alay malay öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Etiketler: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir