Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Sohbet” mazmunına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin sadece vukuf aktarımı ciğerin değil, aynı zamanda meze ciğerin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) yârenlik yazar eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız kazara biriyle örgülabildiği kabilinden üste tanılamadığınız kişilerle de özel programlar veya web siteleri vasıtasıyla örgülabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız veya tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve yârenlik etme amacıyla kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoğunlukla programlama dilleri kullanılarak veya hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş davranmak ciğerin sadece nickname (suni isim) sermek kifayetli olurken bazenlarındaysa sohbete mebdelamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla izlence meyan suretünü kullanarak sadece hatlı, hatlı ve manzaralü, sesli ve manzaralü kabilinden tercihe rabıtlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kısaltarak müddet önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde usa vurma mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir gayrı pop chat izlence olan ve internetin efsane mukayyetmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Etiketler: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir